بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

همسران: روابط و ضوابط

مجموعه زن و خانواده؛ دفتر سوم

ناشر : کانون اندیشه جوان وابسته به موسسه کانون اندیشه جوان تهران

گردآورنده کتاب : حسام رضایی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 68

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 75158 10003022
15,000 13,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

جامعه شناسان و روانشناسان معتقدند با توجه به ماهیت اجتماعی نیازهای انسانی، بشر ناچار است تا با دیگری ارتباط برقرار کند. چنین روابطی در طول تاریخ به صورت های گوناگون اتفاق افتاده و در خلال چنین روابطی است که انسان ها شناخت مناسبی از خود و دیگران به دست می آورند و در واقع «هویت» منحصر به فردی ازشخصیت خود می سازند.

در میان اشکال مختلف روابط اجتماعی، روابط زن و مرد به علت وجود عامل «جنسیت» که تعیین کننده شیوه ارتباط میان این دو است، از جمله مهم ترین آنهاست و بحث از آن از اهمیت خاصی برخوردار است. در مطالعات اجتماعی عامل «جنسیت» به عنوان یکی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار شناخته می شود و به نظر می رسد لحاظ کردن این متغیر در بحث از روابط اجتماعی نیز لازم و ضروری باشد؛ چراکه می تواند شیوه های ارتباطی در موقعیت های اجتماعی خاص را به نحو معناداری تغییر دهد. به عبارت دیگر، هنگامی که فرد در ارتباط با هم جنس خود قرار دارد، در مقایسه با هنگامی که با غیر هم جنس ارتباط بر قرار می کند، رفتار و شیوه های ارتباط متفاوتی در ایجاد و استمرار رابطه از خود بروز می دهد. بنابراین عامل «جنسیت» می تواند باعث تغییر معنادار و قابل ملاحظه ای در روابط افراد جامعه باشد.

اگرچه خانواده و محارم از جمله افرادی هستند که زن یا مرد با آنها در ارتباط مستقیم است، اما آنچه محور اصلی بحث در این مقام را شکل می دهد، شیوه های ارتباط میان زنان و مردان نامحرم می باشد. از این رو، به نظر می رسد موضوع «روابط زن و مرد» خصوصاً در مورد غیر محارم و نیز اشاره به برخی مقومات رابطه میان زن و مرد و بعد از آن بررسی حدود این نوع از ارتباط از منظرفقهی ـ حقوقی از اهمیت و ضرورت خاصی برخوردار باشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط