بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. هنر (18)
  4. سینما و تئاتر،موسیقی،رادیو و تلویزیون (3-18)
  5. غناء: متن درس خارج فقه آیت الله خامنه ای در موضوع غناء و موسیقی
  • غناء: متن درس خارج فقه آیت الله خامنه ای در موضوع غناء و موسیقی

غناء: متن درس خارج فقه آیت الله خامنه ای در موضوع غناء و موسیقی

ناشر : فقه روز (وابسته به انتشارات انقلاب اسلامی)

نویسنده : سید علی خامنه ای

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 562

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 75418 10003022
50,000 45,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

امروزه موضوع غناء و موسیقی، فراگیر و جزو مبتلابه ترین مسائل جامعه ی اسلامی است. مسلّماً بخشی از آنچه در جامعه ی اسلامی رواج دارد، از نوع حلالِ غناء و موسیقی نیست و بسیاری از مردم به لحاظ عدم اطّلاع از مرز دقیق غناء و موسیقی حلال و حرام، به غناء حرام مبتلا میشوند و به رغم فتوای رهبر معظّم انقلاب (مدّظلّه العالی) - «یادگیری و تدریس موسیقی و ترویج آن و تشکیل کنسرت موسیقی با گروه خاصّ موسیقی، هرچند موسیقی حلال باشد، با اهداف عالیه ی نظام مقدّس اسلامی سازگار نیست.» - مراکزی به ترویج و اجرای آن در مراسم گوناگون مشغولند.

بااین همه و به رغم اهمّیّت و محلّ ابتلاء بودن مسئله، چندان کار علمی محقّقانه و همه جانبه، پس از پیروزی انقلاب درباره آن، صورت نپذیرفته و مردم متدیّن پاسخ روشنی درباره ی بسیاری از مصادیق غناء و موسیقی از حوزه ها دریافت نمیکنند و کلّی گویی و اکتفا به سخنان و تحقیقات محقّقان نیز گرهی نمیگشاید.

کتاب حاضر مفهوم غناء و موسیقی حرام را تبیین میکند و زوایای آن را میکاود و ازاین پس حوزه های علوم دینی باید با تطبیق دقیق مفهوم غناء و موسیقی حرام بر مصادیق آن، تکلیف متدیّنان و مراکز مسئول در این زمینه را روشن کنند.
درس نامه ی غناء، متن تنظیم شده و ویراسته ی 75 جلسه ی تدریس درس خارج فقه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای - رهبر معظّم انقلاب (مدّظلّه العالی) - از جلسه ی 250 در تاریخ 4/آذر/1387 تا جلسه ی 325 مورّخ 6/بهمن/1388 است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

عین ثمره

سلام
بسیاری از سخنان دیگر مقام معظم رهبری موسیقی چیز مذمومی نیست توصیه به خواندن کتاب هنر از دیدگاه معظم له یا اینکه جستجویی در اینترنت داشته باشید تا خودتان ببینید سطح فکری ایشان چه بالا است

8 خرداد 1398

محصولات مرتبط