loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

فی المنفی

روایة عن نفی سماحة الامام الخامنئی الی مدینتی ایرانشهر و جیرفت فی فترة ما قبل انتصار الثورة الاسلامیة

ناشر موسسه فرهنگی هنری ایمان جهادی

مترجم سید مقداد حیدری

گردآورنده کتاب مرکز صهبا

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 224

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 77390 10003022
28,000 25,200 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب به دوران ۲۸۵ روزۀ تبعید رهبر معظم انقلاب در سال های ۵۶ و ۵۷ می پردازد؛ دورۀ مهمی که به جزئیات آن پرداخته نشده بود و اتفاقات و وقایع آن، از دسترس خارج بود. آنچه در کتاب «بر تبعید» آمده، داستان و تاریخ گذشته نیست، روایتی است مستند از زندگی و مبارزه آیت الله خامنه ای در کوران مبارزات انقلابی مردم ایران.

این اثر در درجه نخست بر بیانات و خاطرات مقام معظم رهبری استوار است و پس از آن، به خاطرات همراهان و یاران نزدیک ایشان در آن دوران می پردازد.

نشر صهبا به تازگی ترجمه عربی این اثر را با عنوان «فی المنفی» منتشر کرده و در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

در بخش هایی از این کتاب می خوانیم:

تبعید آخرین راه حل رژیم برای مهارِ فعالیت های آقای خامنه ای بود. شش بار دستگیری و زندان و بازجویی و شکنجه، نه تنها از فعالیت های سید علی آقا نکاسته بود، که از او، مبارزی تمام عیار ساخته بود؛ مبارزی که شدیدترین ضربه ها را به رژیم ستم می زد، اما رژیم نمی فهمید از کجا و از جانب چه کسی ضربه ها را خورده. وقتی سید علی آقا برای بار هفتم دستگیر شد، رژیم طاغوت، به جای زندان، او را با تبعید مجازات کرد. تبعید به کجا؟ به جایی که این روحانی مبارز و انقلابی، مبارزه یادش برود و سودای انقلاب از سرش بیفتد! جایی که آفتابش سوزان ترین آفتاب کشور باشد و اصلاً گرما اجازه ندهد او فعالیتی داشته باشد؛ جایی که کسی این روحانی تبعیدی را تحویل نگیرد: تبعید به ایرانشهر.
مجازات تبعید، به همت و صبر، فرصتی شد برای رساندن صدای انقلاب و شنیدن صدای مردم دردمند. صد البته اگر ساواک تبعات این تبعید برای رژیم را می دانست، آزادی و فعالیت سید علی آقا را در مشهد، به این مجازات ترجیح می داد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما