loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

بر باد رفته

ناشر بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه

نویسنده مارگارت میچل

مترجم مهدی کریمی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 445

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

این رمانِ عاشقانه بی نظیر که شاهکار مارگارت میچل است، اولین و آخرین رمان اوست که برای همیشه از محبوب ترین کتاب های تمام دنیاست. با بیش از 30 میلیون نسخه و بارها تجدید چاپ به یقین شایسته چنین عنوانی است که به خوبی سیاست و طرز تفکر آمریکایی ها را به خوبی نشان می دهد.

در سال 1937 جایزه ادبی نوبل را دریافت نمود و در سال 1939 پرفروش ترین کتاب جهان شد و متعاقب آن فیلمی براساس این کتاب ساخته شد که در سراسر جهان رکورد فروش را برای یک فیلم شکست. فیلم به کارگردانی ویکتور فلمینگ و بازی تحسین بر انگیز کلارک گیبل و ویویان لی ساخته شد که جوایز اسکار 1940 را درو کرد و در زمانی که سیاه پوستان تنها حق نشستن در ردیف آخر سینما را داشتند هتی مک دانل (بازیگر زن سیاهپوست) برای نقش مکمل زن برنده جایزه اسکار شد که باعث اعتراضات بسیاری در سطح جامعه آمریکا شد. بعدها دو نفر دنباله ای برای رمان نوشتند که هیچ کدام موفقیت رمان اصلی را نداشت.

داستان «بر باد رفته» درباره دختری به نام اسکارلت اوهارا است. دختری با ظاهر جذاب و مغرور و بی پروا از ارتباط با اطرافیان که برای رسیدن به خواسته های خودش هیچ مرزی ندارد، زندگی و عشقش به جنگ پیوند می خورد! پدرش یک زمیندار متمول جنوبی است. وقتی او خبر نامزدی اشلی (پسر یکی از زمینداران همسایه ) با دختری ساده و بی آلایش به نام ملانی را می شنود حسادت زنانه اش تحریک می شود و به اشلی ابراز علاقه می کند. او فکر می کرد با داشتن اشلی می تواند به واقعیت زندگی برسد و برای رسیدن به او از هیچ کاری ابایی نداشت و ...

از این که داستان با ماجرای عشق اسکارلت به اشلی، خیلی زود آغاز می شود، نقطه قوت داستان است که قلابی قوی به ذهن خواننده می اندازد و او را دنبال خود می کشاند. جنگ به عنوان بستر داستان، به ماجرای عشق اسکارلت و زندگی او کشیده می شود. مشکلات بعدی در اثر تبعات جنگ بوجود می آید: فقر، آتش سوزی، مرگ، فساد مشکلات روحی انسان ها.

نویسنده روی عناصر داستان کاملا مسلط بوده و این موضوع در کابوس های اسکارلت در طول داستان مکرر دیده می شود و در پایان پرده از راز آن برداشته می شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما