بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. ادیان و فرق (6)
  4. ادیان (1-6)
  5. اوپانیشاد (دوره دو جلدی)

اوپانیشاد (دوره دو جلدی)

سر اکبر

ناشر : علمی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 778

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 79260 10003022
250,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتابی که پیش رو دارید نمونه ای از آثار فلسفی و افکار و عقاید متفکران هندی است.

در باب معرفی این کتاب می خوانید: «اوپانیشادها رسالات مختلفی است شامل ادب، علم کلام و مبنای مکتب های شش گانه فلسفی هندوان. اوپانیشاد به معنی نشستن شاگرد نزد استاد برای آموختن علوم سری و فراگیری حقیقت است. اوپانیشاد گاهی به معنی دانایی یا معرفت نیز آمده است. معرفت و دانایی شخص را قادر می سازد که خود را بشناسد و نادانی را از بین ببرد. اوپانیشادها در حدود سه هزار سال در فلسفه و مذهب و زندگی پاره ای از مردم هند دارای تسلط، اثر و نفوذ کامل بوده اند و هر چند زمان به وجود آمدن ادبیات مقدس از زمان ما بسیار دور است ولی افکار آن از طالبان حقیقت چندان دور نیست. کمال مطلوب متفکرین اوپانیشاد عبارت بوده از کمال سعادت غائی بشر و کمال دانش و نیل به حقیقت که عرفان مذهبی طالب دیدار مستقیم آن است و فلسفه پیوسته در جستجوی حقیقت آن است. این کمال مطلوب، هنوز کمال مطلوب متفکرین و عارفان و طالبان حقیقت است.
محمد داراشکوه فرزند شاه جهان در حدود پنجاه اوپانیشاد از دویست اوپانیشاد موجود را به فارس نقل کرده و آن را سر اکبر نامیده است. دکتر تاراچند و دکتر جلالی نائینی در تحقیق و تصحیح این متون سعی و اهتمام فراوان به کار بردند که حاصل آن، این کتاب پیش روی شماست».
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط