بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. حقوق (4-15)
  5. ادله اثبات کیفری در اسلام: مبانی و موارد تفکیک از ادله اثبات مدنی

ادله اثبات کیفری در اسلام: مبانی و موارد تفکیک از ادله اثبات مدنی

ناشر : سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 392

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 79626 10003022
45,000 40,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب در برگیرنده مباحث متعددی همچون مباحث خُرد و جزئی بوده، ولی بی شک یکی از مهم ترین مباحث کلان این حوزه این است که موضع گیری حقوق اسلامی درقبال تفکیک میان امور مدنی و کیفری چیست و آیا می توان این تفکیک را پذیرفت؟

یکی از آثار مترتب بر این تفکیک را این گونه می توان مطرح کرد که نظام حاکم بر ادله اثبات جرم در نظام حقوقی چیست؟ سیستم ادله قانونی، سیستم ادله معنوی یا سیستم مختلط؟ درجهت تفکیک میان ادله اثبات دعوی کیفری و مدنی، باید از تک تک ادله نیز بحث کرد؛ بدین معناکه مثلاً اقرار در امور کیفری چه تفاوت هایی با اقرار در امور مدنی دارد؟

براین اساس کتاب ادله اثبات کیفری در سه فصل سامان یافته است: مشروعیت یا عدم مشروعیت تفکیک میان امور کیفری و مدنی (فصل نخست)؛ نظام حاکم بر ادله اثبات جرم و موضع نظام حقوق کیفری اسلام و ایران (فصل دوم) و ارزیابی تفصیلی ادله اثبات دعوی کیفری و مدنی و به تعبیردیگر واگرایی ادله اثبات دعوی کیفری و مدنی (فصل سوم)
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط