بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. هنر (18)
  4. مباحث نظری هنر (1-18)
  5. رویای وارونگی: نقد و بررسی سورئالیسم در ادبیات و هنر
  • رویای وارونگی: نقد و بررسی سورئالیسم در ادبیات و هنر

رویای وارونگی: نقد و بررسی سورئالیسم در ادبیات و هنر

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8066610003022
16,000 14,400 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

سوررئالیسم یکی از مکاتب هنری - ادبی معاصر غربی است که با ساختارشکنی ‌های شکلی و محتوایی خاص خود و بازتعریف مفاهیم کلیدی «واقعیت»، «فراواقعیت»، «رؤیا»، «جادو»، «بداهه»، «فرد»، «جامعه» و . . . در عرصه ‌های مهم و متنوعی مانند رمان، شعر، سینما، نقاشی، عکاسی، تئاتر، نمایشنامه و . . . جریان یافته است. برای اینکه در وهله نخست اصول این مکتب را درک کنیم و در وهله دوم نسبت به تطبیق این اصول در آثار هنری و ادبی اقدام کنیم، بهتر آن است که سرچشمه‌ های تاریخی، اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی شکل‌ گیری، تطور و افول سوررئالیسم را مرور کنیم و از نسبت این مکتب با مکاتب رئالیسم، دادائیسم، فرویدیسم، مدرنیسم و پست مدرنیسم صحبت کنیم.

به این مباحث با رویکردی جریان ‌شناسانه و با تأکید بر ذکر مصادیق و مثال ‌ها در کتاب پیشِ‌ روی شما در دو بخش مجزای غرب و ایران توجه شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط