loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

کاهش جمعیت (فاجعه تقلیل ازدواج و تحدید نسل)

سبک زندگی اسلامی (6)

1 (1)

ناشر موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

نویسنده علی معصومی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 364

موجودی تمام شده ؛ درصورت شارژ مجدد به من اطلاع بده notify_me

معرفی کتاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی از مردادماه سال 91 رسماً «توقف سیاست تحدید نسل و اتخاذ سیاست افزایش جمعیت» را اعلام و از آن تاریخ تا سوم فروردین سال جاری در حدود 20 دیدار، در این زمینه صحبت کرده‌اند.
ایشان با طرح عناوینی چون «تکثیر نسل»، «تکثیر اولاد»، «فرزندآوری بیشتر»، «باروری بیشتر»، «افزایش نسل جوان» و «موالید» بر ضرورت جلوگیری از «پیر شدن جمعیت» تأکید و اصرار کرده و «جمعیت جوان» کشور و حفظ آن را از ابزارهای «قدرت»، «اقتدار ملی» و «پیشرفت» دانسته‌اند. معظم‌له در تاریخ 30 اردیبهشت 93 با ابلاغ «سیاست‌های کلی جمعیت» بطور روشن، نگاه بلند مدت و چشم‌انداز سیاست افزایش جمعیت و بنیان‌های آن را مشخص فرمودند.

در همین راستا، کتاب «کاهش جمعیت، فاجعه تقلیل ازدواج و تحدید نسل»
در دو بخش و 8 فصل با هدف تبیین و تشریح مسأله مهم جمعیت وضرورت فرزند آوری به تألیف درآمده است.
در این کتاب درباره ضرورت و اهمیت و آثار و منافع و کارکردهای ازدواج و تشکیل خانواده، اصول ازدواج به سبک اسلامی، جمعیت و نقش آن در مشارکت عمومی و تقویت اقتدار ملی، تحولات تاریخی جمعیت ایران از دوران باستان تا پایان عصر قاجاریه، تحولات جمعیتی در دورۀ پهلوی اول و دوم، تلاش کانون‌های استعماری برای کاهش باروری و عقیم‌سازی در ایران، تحولات جمعیتی در دورۀ استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران و دیدگاه جمعیتی رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران صحبت به میان آمده است

متأسفانه دولتمردان، آن چنان که باید هشدارهای رهبری را جدی نگرفته‌اند و سیاست‌های لازم و اهتمام جدی به این مسئله دیده نمی‌شود. اما ملت بزرگ ایران و بخصوص آنها که معتقد به نظام ولایی جمهوری اسلامی هستند، بایستی به وظایف خود، فارغ از مسئولین، بیاندیشند و از خدای رازق و رزّاق غافل نشوند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما