loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

جنگ نرم ایران و آمریکا (تقابل اعتقادی و مبنایی ایران و آمریکا)

ناشر موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

نویسنده موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 505

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 80763 10003022
50,000 45,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر، پژوهشی در راستای توضیح و تشریح تقابل مبنایی نظام اسلامی ایران با استکبار جهانی امریکا است. مؤلف سعی کرده است با استناد به اطلاعات منتشرشده و واقعیت‌های موجود و بیانات امام و رهبر، رویارویی جنگ نرم ایران و آمریکا را بررسی کند. در این راستا به جنگ نرم از دیدگاه قرآن، تضعیف روحیة مسلمین، مبارزة عقیدتی با اسلام، رابطة هویت ایرانی و مذهب تشیع، سلب اعتماد مردم از کارایی نظام، گروه‌های زنان روشنفکر، علت شکست کودتای مخملی در ایران، دستیابی به خودکفایی اقتصادی، عدم غفلت از عدالت اجتماعی و ... اشاره ‌کرده است.

جنگ نرم میان آمریکا و ایران محدود به سالهای اخیر نیست، بلکه آمریکا همیشه جنگ نرم را چاشنی اقدامات دیگر خود از جمله اقدامات نظامی کرده است.
لیکن در سالهای اخیر و بویژه بعد از شکستهای مکرر سیاستهای جنگ طلبانه آمریکا در خاورمیانه و عراق و افغانستان ، نگاه ویژه و سرمایه گذاری کلانی روی جنگ نرم داشته و دو حادثه بزرگ تیر 78 و انتخابات 88 ، حاصل تلاشهای این کشور برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی است. جمهوری اسلامی با تکیه بر آموزه‌های آسمانی اسلام و فرهنگ و بصیرت ملت ، در تولید قدرت نرم و مقابله با آمریکا در این عرصه هم حرفهای زیادی برای گفتن دارد و توانسته است در جنگ نرم نیز ابزارهای لازم را به میدان مقابله با آمریکا بیاورد.

این کتاب در پنج فصل و 504 صفحه تهیه شده است. مبانی اعتقادی جنگ نرم از نظر قرآن کریم و منابع قدرت نرم در قرآن در قالب 9 اصل در فصل اول بررسی شده است.
در فصل دوم تقابل اعتقادی و مبنایی نظام اسلامی و غرب با توجه به منابع قدرت نرم جمهوری اسلامی بررسی شده و سپس راهبردهای تخریبی آمریکا علیه نظام اسلامی در سه محور بررسی گردیده است. در

فصل سوم کانونها و مراکز تصمیم ساز جنگ نرم آمریکا علیه ایران و چهار طیف پیشرو در این جنگ مشخص شده است.
در فصل چهارم راهبردهای آمریکا در برخورد با ایران در سه راهبرد ارائه شده و سپس علتهای شکست کودتای مخملی در ایران و نقش مردم در آن بررسی شده است.
در فصل پنجم و پایانی کتاب با تولید و تقویت قدرت زیر نظام اسلامی در اندیشه رهبری در 10 محور آشنا می شویم.
در پایان کتاب زندگینامه برخی از ایرانیان همکار با مراکز راهبردی آمریکا و تصاویر ایرانیان همکار با مؤسسات آمریکایی ضد ایرانی آمده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما