بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

کلیات فقه سیاسی

ناشر : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 240

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 80803 10003022
25,000 23,750 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

فقه سیاسی استنباط احکام شرعیه فرعی در حوزه سیاست از ادله تفضیلی آن است. فقه سیاسی درصدد پاسخ به پرسش های متعدد عرصه سیاست و همچنین در تلاش برای ارائه نظام مطلوب سیاسی است. مخالفت نبی مکرم اسلام (ص) با پایه های نظام طبقاتی غیرعادلانه در جامعه مکه که به معنای مخالفت با نظام های تصمیم گیر قدرت تلقی می شد، از همان ابتدا نشان از نگرش های سیاسی دین مبین اسلام داشت. پاسخ به پرسش های متعددی از امور سیاسی که از ائمه اطهار (ع) پرسیده می شد، در کنار روایاتی که ابتدائا اهل بیت می فرمودند، پایه ریزی بخشی از فقه را به دنبال داشت که مربوط به سیاست و حکومت است. فقهای شیعه نیز در دوران غیبت به تبعیت از ائمه اطهار (ع) تلاش نمودند تا حیات سیاسی شیعه حفظ و به نسل های آینده منتقل شود.

در کتاب حاضر تلاش شده است تا ضمن تبیین موضوع، منابع، روش و تاریخ و مسائل فقه سیاسی بررسی شود تا خوانندگان محترم تصویری کلان از فقه سیاسی دریافت نمایند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط