بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم سیاسی (1-15)
  5. بازشناسی نظام سلطه؛ ساختار و کارکرد نظام سلطه در روابط بین الملل

بازشناسی نظام سلطه؛ ساختار و کارکرد نظام سلطه در روابط بین الملل

ناشر : پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 260

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 80805 10003022
28,000 26,600 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

روابط بین الملل از دیرباز متأثر از ساختار، نحوه توزیع قدرت و نوع تعامل میان کنشگران در نظام بین الملل بوده است که به نوبه خود از اقدامات استعماری قدرتهای استیلاجو تاثیر پذیرفته است. مناسبات مبتنی بر سلطه از زمان توسعه طلبی قدرت­های اروپایی در قرن 15 میلادی تاکنون که دوران گذار یا انتقالی در روابط بین الملل نامیده می شود، کماکان تداوم داشته است. طی این قرون، نظام سلطه متناسب با تحولات ساختاری و معنایی به وقوع پیوسته در محیط بین المللی، در تلاش بوده ساختار و کارکرد خود را هم آهنگ با تحولات بین المللی بازتعریف کند. در حال حاضر، نظام سلطه درصدد آن است که اهداف خود را از راه های هنجاری و ارزشی بر طیف وسیعی از بازیگران بین المللی اعم از دولت ها، سازمان های بین المللی و نهادهای غیردولتی تحمیل نماید. انقلاب اسلامی ایران بر اساس نفی نظام سلطه، انسجام بخشی به رویکردهای مستقل با محوریت مقاومت و مقابله در برابر نظام سلطه را در دستور کار نظری و عملی خود قرار داده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط