بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

خوزستان در افق نزدیک

ناشر : بنیاد توسعه فردا | تینای طهرانی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 98

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 81708 10003022
30,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«خوزستان در افق نزدیک ...» برنامه ‌ای برای آینده خوزستان است. نگاه غالب آن است که دولت سلسله ‌جنبان توسعه در ایران بوده و هست و اگر دولت اقدامات خود را متوقف کند، موتور توسعه خاموش می ‌شود. ما طبق شواهد تاریخی و اجتماعی، معتقد به جامعه قوی ایرانی و به‌ تبع آن جامعه قوی خوزستانی هستیم که خود موتور توسعه است و می ‌خواهد پیشرفت کند و اراده آن را دارد؛ اما موانع ساختاری حرکت او را کند می ‌کنند. گفتمان اصلی این برنامه «رفع موانع پیشرفت» است؛ که با تحقق آن، خواهیم دید مردم چگونه استان خوزستان را به ‌دست خویش آباد خواهند کرد. افق مطلوب استان خوزستان «تجارت مبتنی بر کشاورزی» است. در برنامه «خوزستان در افق نزدیک ...» موانع ساختاری رسیدن به این افق شناسایی شده و راه ‌های برداشتن آن‌ ها در هفت محور راهبردی ترسیم شده است. این برنامه به زبان ساده و عامه ‌فهم نوشته شده و البته کاملاً عملیاتی و به ‌دور از شعار و کلی‌ گویی است.

مخاطب این برنامه (مندرج در کتاب) مسئولین و به ‌ویژه نمایندگان مجلس از یک ‌طرف و عموم مردم از طرف دیگر است. هدف افزایش آگاهی مردم نسبت به ریشه‌ های مسائل خوزستان و راه ‌حل ‌های آن است تا مطالبات خود را در این مسیر هدایت کنند.

- مقدمه

- فصل اول: اﻓﻖ آﯾﻨﺪه ﺧﻮزﺳﺘﺎن

- فصل دوم: روﯾﮑﺮد ﻣﻄﻠﻮب ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ

- فصل سوم: ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﺧﻮزﺳﺘﺎن؛ ﻣﻨﻈﻮﻣﻪ راﻫﺒﺮدﻫﺎ

- منابع
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط