بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. هنر (18)
  4. نمایشنامه و فیلمنامه (2-18)
  5. خون خدا: ترجمه نمایشنامه الحسین (ع) شهیدا

خون خدا: ترجمه نمایشنامه الحسین (ع) شهیدا

ناشر : دفتر نشر معارف

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 168

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 81942 10003022
10,000 9,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب پیش رو ترجمه نمایشنامه منظوم «الحسین شهیدا» اثر مشهور عبدالرحمن الشرقاوی، نویسنده مسلمان و ادیب برجسته مصری است. نمایشنامه «الحسین شهیدا» یکی از برجسته ترین آثار الشرقاوی می باشد که در قالبی تاریخی به حادثه عاشورا، و برخی حوادث پس از آن پرداخته است. وی در این نمایشنامه - که در شش پرده تنظیم شده و با ورود کاروان امام حسین (ع) به کربلا آغاز می شود - به حوادث روز عاشورا، حرکت اسرا، حوادث کاخ یزید و تصویر خیالی وضعیت یزید و قاتلان امام در سالهای پس از واقعه عاشورا می پردازد.

مسلما تاکنون آثار فراوانی درباره واقعه عاشورا و زندگی امام حسین (ع) نگاشته و یا ترجمه شده است؛ اما از آنجا که این کتاب توسط یک ادیب و اندیشمند سنی مذهب و آن هم در قالب نمایشنامه به نگارش درآمده و از آنجا که نگاه او به قیام امام حسین (ع)، عاشورا و حوادث پس از آن، تبیین انگیزه ها و اهداف قیام امام، ارائه پیام های والا از این حرکت تاریخی و منحصر نشدن قیام امام به یک مقطع زمانی خاص و ...، با دیدگاه شیعه در بسیاری از موارد هماهنگ و یکسان است، قابل توجه و مهم است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط