بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. فرهنگ و ارتباطات (2-15)
  5. ارتباطات اجتماعی جدید در عکاسی

ارتباطات اجتماعی جدید در عکاسی

زندگی دیجیتالی در اینستاگرام

ناشر : سوره مهر

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 248

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 82055 10003022
45,000 42,750 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

رسانه ‌های اجتماعی، جهانِ جدیدی را خلق کرده و نظام ارتباطات اجتماعی را متحول ساخته‌ اند. آنچنان که اکثر قریب به‌ انتفاق افراد را می ‌توان کاربران رسانه ‌های اجتماعی تلقی کرد.
کاربرانی که از نقش مخاطبان رسانه‌ های جمعی عبور کرده ‌اند و هم ‌زمان نقش تولیدکننده و مصرف‌ کننده محتوای رسانه ‌ای را ایفا می‌ کنند و استفاده از رسانه‌ های اجتماعی برای آنان به عنوان امری روزمره است؛ تا آنجا که بسیاری از کنش‌ های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آنان در ارتباط با رسانه ‌های اجتماعی تعریف می‌ گردد و بسیاری خدمات خود را از طریق این رسانه ‌ها دریافت می‌ کنند.
آن ‌گونه که بدون رسانه‌ های اجتماعی بسیاری از امور روزمره مختل می ‌شود و به واقع این رسانه ‌ها سبک جدیدی از زندگی را برای کابران خود به ارمغان آورده‌ اند.

کتاب حاضر با رویکردی تجربی و تحلیلی به بررسی یک از مهمترین و پرطرفدارترین رسانه‌ های اجتماعی جهان می‌ پردازد و نقش «تصویر» و «عکاسی» را در ایجاد نوع جدیدی از ارتباطات اجتماعی تفسیر می‌ کند.

کتاب «ارتباطات اجتماعی جدید در عکاسی: زندگی دیجیتال در اینستاگرام»، از طریق ترکیب نوآورانه از سه حوزه مطالعات تحرک، مطالعات واسطه و مطالعات بصری، به بررسی راه هایی می ‌پردازد که اینستاگرام از طریق تجربیات بصری، رویکردهای اجتماعی را تغییر می دهد.
برای پرداختن به پیچیدگی این موضوع، این کتاب به پنج گره های موضوعی تقسیم می شود (اشتراک عکس، روابط اجتماعی، بازاریابی رسانه های اجتماعی، حریم خصوصی و نظارت و هویت).
این نوع از تقسیم بندی موضوعی – که در اینجا به عنوان ساختار این کتاب توضیح داده شده است – تحقیقات انتقادی را به‌ گونه ‌ای مفصل‌ بندی می‌ کند که به تفسیری منحصربفرد از پدیده‌ ها نزدیک شود.
ظهور فناوری تلفن‌ های همراه هوشمند، رویکردها به رسانه ‌های جدید را تغییر داده و صفحات جدیدی برای تفسیر فناوری ارتباطات انسانی و افزایش آن و در واقع، دسترسی به محتوای دیجیتال گشوده است.
مردم با استفاده مداوم از آن ‌ها و همچنین تشدید فعالیت عکس‌ برداری، محتوا و نحوه به اشتراک‌ گذاری را تغییر می ‌دهند.
علاوه بر این، تحولات فناورانه موجب تقویت گردش عکس از طریق اینترنت و پلتفرم رسانه های اجتماعی می شود.
در این صورت، مشارکت آن ‌ها در تشدید بازنمایی جهان، (از عکس کاپوچینو در صبح گرفته تا میهمانی شب جمعه با دوستان) غلبه عناصر بصری در بسیاری از فعالیت های روزانه را نشان می دهد.

این کتاب نوشته الیزا سرویفینلی، دانشیار گروه مطالعات جامعه شناسی در دانشگاه شفیلد است که مطالعات خود را بر روی رسانه ‌های جدید و ارتباطات بصری متمرکز کرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط