بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. منطق، فلسفه و عرفان (7)
  4. فلسفه (2-7)
  5. فلسفه الهیات بالمعنی الاخص (درآمدی بر خداشناسی فلسفی)

فلسفه الهیات بالمعنی الاخص (درآمدی بر خداشناسی فلسفی)

فلسفه - 52

ناشر : سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 548

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 82278 10003022
69,000 62,100 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب پژوهشی فرانگرانه از سنخ فلسفه‌های مضاف درباره خداشناسی فلسفی است. اندیشه‌ورزی درباره خدا و معرفت عقلی ذات و صفات او با بنیادی‌ترین آموزه ادیان الهی، یعنی ایمان به خداوند متعال گره خورده است، چنان که به‌فرموده امیر سخن حضرت امیرالمومنین(ع) نقطه‌آغاز دین شناخت خداوند است. بر همین اساس، خداشناسی فلسفی نیز برترین جایگاه را در میان شاخه‌های مختلف علوم فلسفی دارد. بر همین سیاق، اندیشه‌ورزی درباره خود این دانش نیز امری بایسته است، به‌ویژه اگر به حضور دیدگاه‌های مختلف در این زمینه و منظومه‌های معرفتی گوناگونی درباره خداوند متعال توجه داشته باشیم، بر این اساس، جای دارد که خود خداشناسی و مسائل پیرامون آن دست‌مایه پژوهش و بررسی قرار گیرد.

فلسفه الهیات بالمعنی الاخص مانند سایر فلسفه‌های مضاف به علوم، به اقتضای ذات فرانگر آن به یک منظومه معرفتی از روش عقلی بهره می‌گیرد. اجزاء و اضلاع معرفتی این دانش را تحلیل عقلی می‌کند. از سوی دیگر، با نگاه برون‌دانشی به جغرافیای معرفت، نسبت‌های معرفتی آن با سایر دانش‌های بشری را به‌روش عقلی تحلیل می‌کند. همچنین به اقتضای نگرش فلسفه مضافی که متأخر از تحقق یک دانش شکل می‌گیرد، نگاه تاریخی به زمینه‌های پیدایش و فرآیند تحولات رخ‌داده در این دانش نیز دارد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط