بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مونادولوژی و چند مقاله فلسفی دیگر

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 82355 10003022
31,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

یکی از مهمترین کتاب های گوتفرید ویلهلم فون لایب ‌نیتس (فیلسوف، ریاضیدان و فیزیک ‌دان آلمانی) مونادولوژی است که در آن اصول فلسفه خویش را عنوان کرده است.
کتاب حاضر به مونادولوژی و چند مقاله دیگر از این فیلسوف و دانشمند بزرگ اختصاص دارد. مونادها اتمهای منفردی هستند که اجسام را می سازند. لایب نیتس تنها علل طولی را می پذیرد و علل معده را رد می کند. منادها از نوعی شعور و ادراک برخوردارند و جسم و فضا و زمان مفاهیمی است که ذهن ما انتزاع می کند و در خارج تنها منادها وجود دارند. مقاله ملاحظات انتقادی درباره بخش عمومی اصول دکارت به قوانین حرکت از منظر لایب نیتس می پردازد. در این مقاله لایب نیتس نگاه دکارت به حرکت را نقد می کند و البته بقیه بحث های مطرح شده در کتاب اصول دکارت را.

فهرست مطالب:
وحدت اندیشه فلسفی لایبنیتز
تفکراتی درباره شناخت، حقیقت و ایده ها
درباره علم کلی و تفسیری
ملاحظات انتقادی درباره بخش عمومی اصول دکارت
درباره متافیزیک و اصطلاح جوهر
درباره آفرینش آغازین عالم
طبیعت چیست؟ تفکراتی درباره نیرو و کنش
اصول فلسفی موسوم به مونادولوژی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط