loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سفیدتر از برف، خوش بوتر از یاس

ناشر کتاب نیستان

نویسنده غلامرضا آقایاری

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 102

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 82405 10003022
23,000 21,850 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

داستان «سفیدتر از برف خوش‌ بوتر از یاس» از زبان نوجوانی شکل‌ می ‌گیرد که پدرش صاحب قهوه‌ خانه ‌ای است که قرار است مرشدی پیر که از دوستان پدرش است در آن پرده بخواند. پسر چنان محو پرده‌ خوانی مرشدش می‌ شود که حس‌ می‌ کند همراه با او به داخل پرده و صحرای کربلا وارد می ‌شود و از نزدیک شاهد همه آنچه در آنجا رخ می ‌دهد می ‌شود.

کتاب در ادامه و طی فصول مختلف خود در قالب همین سناریو روایتی از زندگی برخی از اصحاب کمتر شناخته شده در حادثه عاشورا را در قالب مواجهه نوجوان سفر کرده به صحرای کربلا با آنها بازگو می ‌کند.

«سفیدتر از برف خوش ‌بوتر از یاس» بیش از هر چیز وام‌ دار ایده داستانی جذاب خودش است. ایده‌ ای که تا پیش از این در اثری داستانی تکرار نشده است. سفر مخاطب امروزی به ماجرایی تاریخی و مقدس که هزاران سال قبل رخداده است و پیوند زدن این سفر با روایت سنتی پرده ‌خوانی و تلفیق روایت داستانی مدرن با این نوع از نقل داستانی تلفیقی جذاب برای مخاطبان این کتاب فراهم آورده است.

داستان آقایاری در این کتاب پاسخی است مناسب به تمام سوالات و اشتیاقی که نسل نوجوان این روزهای ایران دارد؛ در مواجهه با مناسک مذهبی ماه محرم و درباره شخصیت‌ های حاضر در آن که تا پیش از آنها تنها در قالب مرثیه و روضه درباره آنها اطلاع کسب کرده است.

این کتاب با نثری ساده و روایتی داستان‌ گون که مخاطبش را همچون یک اثر تلویزیونی و مستند به بطن حادثه می ‌برد، اثری در خورد اعتنا و تامل برانگیز برای آشنایی و معرفت و برانگیختن حس احترام نسبت به قهرمانان حادثه عاشورا است و به دلیل دوری از روایت انفرادی تاریخی کهن و تلفیق سنت داستان‌ سرایی مدرن و نقل سنتی ایران با یکدیگر، بسیار خوش‌ خوان و جذاب و بدیع از کار درآمده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما