loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مهمان خانه بیوه های جوان

ناشر کتابستان معرفت

نویسنده آزاده معاونی

مترجم معصومه فخارموحد | احمد قدیمی

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 320

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 82656 10003022
50,000 45,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب «مهمان خانه بیوه ‌های جوان» زندگی 13 زن جوان و پیر، تحصیل‌ کرده و بی ‌سواد را از زمان پیوستن به داعش روایت می‌ کند. هیچ ‌کدام از کتاب ‌هایی که تلاش می ‌کنند ظهور وحشتناک داعش را به تصویر بکشند، به جایگاه زنان در این سازمان اشاره‌ ای نکرده است، اما زنان برای تأسیس خلافت ابوبکر البغدادی ضروری بودند.

این روایت فقط به داستان ‌های عربی یا خاورمیانه ‌ای نمی‌ پردازد بلکه در انگلیس، آلمان، تونس، سوریه، ترکیه، لیبی و عراق اتفاق می‌ افتند و از شیوه‌ هایی می‌ گوید که زنان به نظامیان داعش جذب، ترغیب و ملحق شدند؛ طی این روند این زنان به همسران، خویشاوندان، معلمان و همسایگان خود توهین کردند و آن ‌ها را نادیده گرفتند.

آزاده معاونی، خبرنگار ایرانی ‌الاصل در این کتاب از دریچه نگاه خبرنگاری آمریکایی به فرآیند جذب و حضور زنان داعش نقبی زده است و حاصل سال ‌ها تحقیق میدانی خود را با این کتاب به میدان آورده است.

کتاب «مهمانخانه بیوه ‌های جوان» در سال 2019 نامزد جایزه «بیلی جیفورد» که مهم‌ ترین جایزه انگلستان در حوزه ادبیات غیرداستانی است، شده بود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

فرهاد ایزدی

از دیدگاه یک ایرانی الاصل اروپا نشین نوشته شده. با دیدگاه‌های ما و جبهه انقلاب کاملا متفاوت هست. روایاتی درست ولی با دیدگاهی اشتباه.

4 مهر 1400

شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما