بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

شناخت کلیسای ارتدکس

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

شناخت ادیان اندیشه انسان را توسعه داده، دستاوردهای مثبتی را به همراه دارد. سرچشمه بسیاری از اختلاف‌های پیروان ادیان بی‌خبری آنان از عقاید یکدیگر است. اسلام و مسیحیت پیام‌های مشترکی دارند که با تأکید بر آنها می‌توان در راه وحدت گام برداشت. هنگامی که نور اسلام بر بخش‌هایی از مصر، شام، بین‌النهرین و شمال افریقا تابید، مسیحیان این مناطق تحت حاکمیت مسلمانان قرار گرفتند و زندگی آرامی را تجربه کردند. گفتنی است مسیحیت را می‌توان در سه جامعه دینی کاتولیک، ارتدکس و پروتستان مطالعه کرد و از آنجا که آشنایی جامعه فرهنگی ایران با کلیسای ارتدکس از دو کلیسای دیگر کمتر است، کتاب پیش رو خوانندگان را با سازمان‌ها، شوراها، اعتقادنامه‌ها، شمایل، شعائر، سنت، عرفان و رهبانیت کلیسای ارتدکس، همچنین تفاوت‌ها، رقابت‌ها و رفاقت‌های این کلیسا با دو کلیسای دیگر آشنا می‌کند.

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته الهیات (ادیان و عرفان)، در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، در دروس «تاریخ ادیان»، «تاریخ مسیحیت» و «تاریخ و کلام مسیحیت»، قابل استفاده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط