بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

حقوق رقابت در عرصه مالکیت‌ های فکری - جلد دوم

سوء استفاده از موقعیت مسلط، تمرکزات و ضمانت اجراهای رقابتی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 82791 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
54,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در کتاب حاضر سه مقولۀ مهم حقوق رقابت در عرصۀ مالکیت‌های فکری بررسی می‌شود: نخست، سوءاستفاده از موقعیت مسلّط، که بنگاه‌های صاحب قدرت بازاری و برخوردار از دارایی‌های فکری اثرگذار انجام می‌دهند، و گاه این سوءاستفاده در بازارهای مرتبط با آفرینش‌های فکری اخلال ایجاد می‌کند؛ دوم، قواعد ناظر به تمرکزات، که عمدتاً در قالب ادغام و تملکِ شرکت‌های تجاری تبلور یافته و در شرایطی، به واسطۀ کاهش چشمگیر رقابت، منشأ انحصارگرایی میشود و مسیر ارتقای نوآوری و توسعۀ فناورانه را با موانعی مواجه می‌کند و سوم ماهیت و وظایف مراجع رقابتی که با کاربست ضمانت اجراهای رقابتی به مقابله با رویه‌های مخرب رقابت در گسترۀ دارایی‌های فکری می‌پردازند تا بدین تمهید، بهبود مستمر کارایی پویای اقتصادی و تأمین حقوق مصرف‌کنندگان تضمین شود. در کتاب پیش رو تلاش می‌شود تا در نگرشی تحلیلی و نقادانه، رهیافت‌های نظام‌های پیشرو در عرصۀ حقوق رقابت و مالکیت فکری واکاوی و نتایج با رویکردهای حقوق ایران تطبیق داده شود تا از یک سو، اهداف آموزشی محقق و از سوی دیگر، راهکارها و پیشنهادهایی برای حقوقدانان و متولیان حوزه‌های حقوق رقابت و حقوق مالکیت فکری ارائه گردد.

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان منبع اصلی درس «حقوق رقابت و مالکیت فکری» به ارزش 4 واحد تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط