بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

الاشباه و النظائر فی القرآن الکریم

کلمات مشترک و هم معنا در قرآن کریم

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 83005 10003022
5,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

"الأشباه و النظائر فی القرآن الکریم"، از آثار سودمند یکی از مفسران شیعی مشهور قرن دوم هجری، به نام مقاتل بن سلیمان بلخی (متوفای 150ق، در بصره) است که در آن، معانی متعدد واژه‌ های گوناگون قرآن کریم را بدون رعایت ترتیب موضوعی یا الفبایی شرح داده است.

این اثر، به زبان عربی نوشته شده و آن را دکتر عبدالله شحّاته، تصحیح و آقایان سید‌ محمد روحانی و دکتر محمد علوی مقدم به زبان فارسی ترجمه کرده ‌اند. کتاب حاضر، نام دومی دارد که در ادامه عنوان اصلی و برای توضیح آن آمده است: «کلمات مشترک و هم‌ معنا در قرآن کریم».

دکتر شحّاته در مورد منزلت علمی و اهمیت کتاب حاضر بر آن است که کتاب «الأشباه»، میراث اصیلی از اندوخته ‌های فرهنگی ما و اصلی از اصول علوم قرآنی است. نویسنده آن از نخستین کسانی است که در تفسیر و علوم قرآنی کتابی جامع نگاشته است و کلماتی از قرآن آورده و صورت‌ های گوناگون آن کلمه را که معناهای متفاوت یافته درج کرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما