بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

تاریخ الرسل و الملوک

بخش ایران از آغاز تا سال 31 هجری

ناشر : شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده : محمدبن جریر طبری

مترجم : صادق نشأت

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 495

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 83160 10003022
15,300 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

تاریخ الرسل و الملوک یا تاریخ طبری تالیف بسیار ارجمند و کم نظیر مورخ، مفسر، فقیه، و ادیب عالی قدر، ابو جعفر محمد بن جریر، از مردم آمل طبرستان است که در قرن سوم و اوایل قرن چهام هجری می زیسته است. این تالیف چندان اشتهار یافته که مورخ نامی قرن هفتم، ابن خلکان، آن را «التاریخ الشهیر» یاد کرده و از همان اوان تالیف، مورد قبول و اقبال دانشمندان و مورخان و اهل تحقیق واقع گردیده و وزیر دانشمند سامانیان، ابوعلی بلعمی، آن را به صورت ترجمه گونه ای به فارسی برگردانیده است. شایسته بود این مرجع معتبر تاریخی به فارسی زمان حاضر نیز درآید تا فیض آن شامل تر و مورد استفاده همگان باشد.

کتاب حاضر شامل بخش تاریخ ایران از آغاز شهریاری کیومرث تا پایان روزگار یزدگرد سوم، آخرین پادشاه ساسانی، بوده که به نثر شیوا و روان ترجمه شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط