بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

داراب نامه بیغمی (دوره دو جلدی)

ناشر شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده محمد بن احمد بیغمی

مترجم ذبیح الله صفا

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 17930

ناموجود، به من اطلاع بده

معرفی کتاب

داراب نامه داستانی است قهرمانی و بسیار شیرین درباره داراب،پادشاه کیانی،و پسر داستان او به نام فیروز شاه و این یکی از متن های شیوا و پر ارزش نثر فارسی است. داراب نامه از جمله داستان های منثور زبان فارسی و مبتنی بر روایات کهن ایرانی است که از آن دو تحریر در دست است که با هم اختلاف بسیار دارند.
تحریر حاضر از داستان گزاری است مشهور به «بیغمی»که ظاهرا در قرن هشتم و نهم می زیسته است و به سبب آن که از روایات ایرانی پیش از اسلام و دوره اسلامی اثر گرفته و علاوه بر این شیوه نثر آن نوتر و روان تر است ،اساس و طبع این کتاب قرار گرفته است. کتاب داراب نامه،که در دو مجلد به طبع میرسد،غیر از فایده داستانی،دارای فواید کثیری لغوی و دستوری و انشایی است،و نیز منبع سرشاری از اطلاعات درباره مسائل اجتماعی و تاریخی جامعه ایرانی در روزگاران گذشته است؛و از این همه فواید و اطلاعات در تدوین تعلیقات کتاب تا آن جا که مقدور بوده استفاده شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما