بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سرخپوست لنگ

ناشر : شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده : الیس لی مایورت

مترجم : علیرضا کچوئیان

سال نشر : 1385

تعداد صفحات : 175

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 83468 10003022
1,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در این کتاب گوشه‌ ای از تاریخ سرخپوستان قاره امریکا در نیمه اول قرن نوزدهم میلادی در قالب داستان روایت می ‌شود. داستان که برای نوجوانان و جوانان منتشر شده، سرگذشت مرد نابغه‌ ای است که شیوه ‌ای خاص برای خواندن و نوشتن زبان سرخپوستان اختراع می ‌کند. او که «سکویا» (به معنی مرد لنگ) نام دارد و از پدری سفیدپوست و مادری سرخپوست متولد شده، در میان قوم سرخپوست «چروکی» بالنده می ‌شود و پس از پشت سر گذاشتن حوادثی، در میان سالی با تلاشی خستگی‌ ناپذیر، نشانه ‌هایی برای هجاهای زبان سرخپوستی چروکی اختراع می ‌کند که به کمک آنها نوشتن و خواندن امکان پذیر می ‌شود. گذشته سرخپوستان، خاستگاه آنها در آسیا، مهاجرت ‌های متمادی، جنبه‌ های گوناگون تمدن، فرهنگ، آداب و رسوم، شیوه زندگی، اعتقادات، خصوصیات اخلاقی و رفتاری، بازی‌ ها و سرگرمی ‌ها، صنایع و تجارت، مشاغل و به طور کلی تاریخ قوم سرخ‌ پوست چروکی اطلاعاتی است که در لابه‌لای داستان گنجانده شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط