بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سینما و ناسیونالیسم

ناشر : شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده : آلن ویلیامز

مترجم : فرزام امین ‌صالحی

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 328

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 83503 10003022
25,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

امروزه مناظرات فراوانی بر سر مفهوم «اقتصاد جهانی» جریان دارد، اما سینمای تجاری از آغاز هستی آن «جهانی» بوده است. از زمان پیدایش رسانه ها، سینما ارزش های محوری و ساختارهای اجتماعی کشورها را تبیین و تقویت کرده و به کمک سینما آنچه برای ملتها «خارجی» قلمداد می شود تعریف و از آن اجتناب شده است. سینما و ناسیونالیسم به بررسی سویه هایی می رود که در راستای آنها سینما محل مناقشه و تعامل میان ملتها و ملیتهاست.

هریک از فصل های کتاب به یکی از جوانب کلیدی این بحث اختصاص یافته است: آیا سینما فرمی تأثیرگذار از تبلیغات ملی است؟ آیا در حال حاضر مفهوم ملیت در فیلمها به سود فرهنگ بازنمایی جهانی و عام رو به اضمحلال می رود؟ سینما چه تأثیری بر حال و هوای ملی دارد؟

علاوه بر پاسخ دهی به این پرسش ها، کتاب تعاملات فرهنگی و اقتصادی میان کشورهای پیشرفته و توسعه نیافته را هم مورد بررسی قرار می دهد.
در سرتاسر کتاب، آلن ویلیامز مقالاتی را برمی گزیند که به رشد آگاهی پیرامون چگونگی مشارکت سینما در شکل دهی برداشت ما از ملیت و از خویش می انجامد.
محصولات مرتبط