بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

صحن نمایش بعدی جهانی؛ چالش ها و فرصت ها در دنیای بدون مرز

ناشر شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده کنیچی اومایی

مترجم مسعود کرباسیان

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 360

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 83539 10003022
21,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در دنیای متحول و متغیرکنونی، دستیابی به رشد وتوسعه ی متوازن در همه ابعاد مورد توجه کشورها و شرکت هاست.
شرکت های بزرگ اقتصادی در هماهنگی با تغیییرات محیطی وشرایط جدید، خواهان تغییرات مثبت در ساختار ها، سیاست ها و اهداف پیش بینی شده اند، افراد هم اغلب در زندگی روزمره ، برای رشد و ارتقای بیشتر، در معرض رقابت های سخت قرار دارند.

تغییر در شرایط مبادلات اقتصادی جهان، نحوه‌ی زندگی و معشیت مردم و رشد فن‌آوری، منجر به تحولاتی شده که در پایان آن برخی کشورهای دارای نرخ رشد بالا، رکود را تجربه کرده‌اند و در مقابل کشورهایی مانند چین، ایرلند، فنلاند و... به رشد اقتصادی بالا دست یافته‌اند. دنیای کنونی، به صورت شبکه و کاملا به هم وابسته است، و اقتصاد جهانی آن را متحده کرده است، پیشرفت‌های فن‌آوری اطلاعات این امکان را فراهم کرده است که داده‌ها آزادانه از طریق کابل‌های فیبر نوری یا انتقال ماهواره‌ای از یک سوی دنیا به سوی دیگر بروند، این اطلاعات، موانع فیزیکی یا سیاسی را می‌توانند درهم بشکنند.

بر این اساس کتاب حاضر از یازده فصل تشکیل شده است. در فصل نخست با عنوان گردش به دور دنیا به اقتصاد جهانی و مشتقات امروزی آن، در فصل دوم با عنوان شب افتتاحیه به فروپاشی شوروی، پیمان پلازا، کسری بودجه‌ی آمریکا، کشور چین و در فصل سوم، "پایان اقتصاد" به آزاد شدن نرخ بهره و... پرداخته شده است. "بازی‌گردانان" عنوان فصل چهارم است که تعریف دولت منطقه‌ای، چین شگفت‌آور، خرده مناطق، سازمان‌دهی مناطق و... موضوعات آن را تشکیل می‌دهد.

فصل پنجم به ابزارهای پیشرفت اقتصادی و فناوری، فصل ششم به تامین از محل منابع بیرونی با اشاره به گذر از مرزها، فن‌آوری و...، فصل هفتم به گسستن زنجیرها با اشاره به موتورهای جست‌وجو در اینترنت، خدمات پستی، زنجیره‌های خدماتی و.. و فصل هشتم به بازآفرینی دولت با تاکید بر آینده‌نگری دولت‌ها و نقش دولت اختصاص یافته است. در فصل نهم به بازارهای آینده (آینده‌ی فناوری، آینده‌ی شرکت‌ها و..) در فصل دهم به "صحنه‌ی نمایش بعدی" (آینده‌ی منطقه‌ای، چین، ویتنام و...) و در فصل پایانی به بازگشایی ذهن استراتژیک و فراسوی خیال اشاره گردیده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط