بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

فلسفه و کلام اسلامی

ناشر شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده ویلیام منتگمری وات

مترجم ابوالفضل عزتی

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 229

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 83628 10003022
4,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در کتاب "فلسفه و کلام اسلامی "نوشته "منتگمری وات" (استاد مطالعات اسلامی در دانشگاه ادینبورای اسکاتلند)، سیر تاریخی تحول اندیشه‌ های فلسفی و دینی، به اختصار از آغاز تا زمان حاضر بررسی می ‌شود.

مطالب اصلی کتاب درباره صدر اسلام و قرون نخستین بوده ضمن آن که شیوه بیان مولف توصیفی تحلیلی است. مترجم بر پاره ‌ای آرای مطرح شده در کتاب توضیحاتی افزوده است. عناوین کتاب از این قرار است: عصر اموی (آغاز فرقه ‌گرایی، خوارج، شیعه، مرجئه و دیگر میانه ‌روها)، نخستین موج یونان‌ گرایی (مترجمان و نخستین فیلسوفان، توسعه تشیع، معتزله، تحکیم مبانی تسنن، اشعری)، دومین موج یونان ‌گرایی (شکوفایی فلسفه، غزالی، کلام سنی (...، دوران ظلمت (تصلب کلام فلسفی، حنبلیان، دگرگونی تشیع)، و فجر جدید (آینده علم کلام).
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما