بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

قصص الانبیا

ناشر : شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده : ابواسحاق نیشابوری

تحقیق و تنظیم کتاب : حبیب یغمایی

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 490

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 83647 10003022
23,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب «قصص‌ الانبیا» که در قرن پنجم تالیف شده، از متون اصیل و قدیم و از ذخایر گران ‌بهای زبان فارسی است و از لحاظ ترکیب عبارات لطیف و استفاده نویسنده از لغات صحیح فارسی ماخذی مستند و منبعی سرشار شمرده می‌ شود و نخستین بار است که با مقابله نسخ معتبر قدیمی به طبع می‌ رسد.
مولف این کتاب ارجمند، چنانکه در فهرست آمده، ابواسحق ابراهیم ‌بن منصور بن خلف النیسابوری است که متاسفانه از زندگی او اطلاع کافی در دست نیست. آن ‌چه محقق است، بنا بر تحقیقات دانشمندان، در اواخر قرن پنجم هجری می ‌زیسته است. کتاب قصص‌ الانبیا مشتمل است بر داستان‌ هایی از پیغامبران و برگزیدگان که ماخذ آن ‌ها در بسیاری از حکایات قرآن مجید است. موضوع داستان ‌ها چندان شیرین و گیرنده است که عموم خوانندگان از هر طبقه که باشند از مطالعه آن لذت می ‌برند و از انشای آن نیز که در نهایت زیبایی و لطف استواری است به سهم خود بهره می ‌اندوزند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط