بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مبانی فلسفه رادیکال

ناشر : شرکت انتشارات علمی و فرهنگی

نویسنده : چاد کائوزر

مترجم : فواد حبیبی | امین کرمی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 333

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 83772 10003022
25,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

فلسفه از همان خاستگاه‌هایش جدوجهدی پرمخاطره، قسمی کسب‌وکار شهامت و بە تعبیر رمبو، «شورشی منطقی» بوده است. با این همه اگر فلسفه، همچون سنت رایج آکادمیک، فقط در مقام فعالیت و وظیفه‌ای دانش‌پژوهانه به کار برده شود، برندگی انتقادی‌اش را از دست می‌دهد و خواە ناخواە به توجیه‌گر وضعیت غالب امور بدل می‌شود. چاد کائوزر در این کتاب، در برابر فلسفۀ هژمون (فلسفۀ رسمی)، از قسمی فلسفۀ ضد هژمون (فلسفۀ رادیکال) بحث می‌کند که سربه‌سر دست‌اندرکار برساختن قسمی تفکر مداخله‌گرانه در مبارزات اجتماعی معاصر و تواماً برساخته از دل تجارب حیات عملی ناشی از آن‌هاست.

کتاب «مبانی فلسفۀ رادیکال» چاد کائوزر درآمدی است بر قرائتی انتقادی و متعهد از فلسفه به مثابۀ پراتیکی معطوف به تفسیر و تغییر همزمان جهان. کتابی که در عین حال ادای سهمی علمی، دقیق و بی‌همتا در ایضاح این پراتیک نظری، عملی به شمار می‌رود. صفت بارز کتاب کائوزر، تحلیل و نقادی سلطه از مجرای دریچه‌های نژاد، طبقه، جنسیت و سکسوالیته در بستر پیکار تاریخی ارزشمند و پربار جنبش‌های رهایی‌بخش است. سبکِ خوش‌ساخت و سادۀ این کتاب، آن را بدل به اثری به‌شدت خواندنی می‌سازد، همان خصیصه و مزیت عمده و مهم یک کتاب مقدماتی، آموزندە و درخور پیشنهاد به دانش‌پژوهان، دانشجویان و فعالان.
محصولات مرتبط