بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

نقد تکوینی در هنر و ادبیات

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 83881 10003022
7,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نقد تکوینی، سرچشمه ها و فرایند زایش و تکوین یک اثر را مطالعه و بررسی میکند. به همین دلیل آن را «جنین شناسی» نیز نامیده اند از این رو، مطالعه تکوینی یک اثر، مطالعه آن اثر از آغاز پیدایش و تولد است و منتقد تکوینی میکوشد انواع متنهایی را که به نوعی به متن نهایی و آفرینش آن مربوط میشود، برای مطالعه گردآوری کند. این نقد، که متن در حال خلق و شکلگیری را مطالعه کرده و وارسی میکند، هم از قلمرو موضوعی وسیعی برخوردار است و آثار ادبی، هنری، فلسفی و علمی را شامل میشود و هم از جدیدترین دستاوردها و ابزارهای علمی و مدرن استفاده مینماید.
بخش نخست کتاب دربردارنده اطلاعات کلی درباره نقد تکوینی، اهداف آن، موضوع شناسی و پیکره مطالعاتی، و روش شناسی در نقد تکوینی است. در بخش دوم، تاریخچه نقد تکوینی و کاربرد آن در ادبیات بررسی میشود. نقد تکوینی در هنر، موضوع بخش سوم است. بخش پایانی نیز شامل نقد تکوینی و دیگر نقدهاست.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط