بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. انقلاب و حکومت (8)
  4. انقلاب اسلامی و حکومت دینی (2-8)
  5. گزارش طرح آسیب شناسی مردم سالاری دینی

گزارش طرح آسیب شناسی مردم سالاری دینی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 84011 10003022
30,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر در خصوص مردم ‌سالاری دینی و گزارش طرح آسیب ‌شناسی دینی، تهیه و گردآوری شده است. مؤلف در این اثر، به گردآوری و اولویت ‌بندی آسیب‌ ها پرداخته و این آسیب ‌ها را بر اساس شاخص‌ های هشت‌ گانه اولویت ‌بندی کرده است. سپس جدول تأثیرات متقاطع را تحلیل نموده و برخی آسیب‌ ها مانند مقدس شمردن نظام و کارگزاران و در نتیجه سلب امکان نقد آن ‌ها، تلقی کل ساختار نظام جمهوری اسلامی بر محور شخص ولی‌ فقیه را به بحث می‌ گذارد.
در این پژوهش یادآوری می‌ نماید که جایگاه حزب در نظام جمهوری اسلامی، واضح و روشن نیست.
در ادامه تحقیق حاضر به آسیب عدم پاسخگویی و مسئولیت ‌ناپذیری کارگزاران در قبال مردم اشاره و هژمونیک شدن یک قرائت از نظریه ولایت ‌فقیه و عدم بروز قرائت ‌های دیگر را مورد تجزیه ‌و تحلیل قرار می ‌دهد.
نویسنده در پایان نوشته پیش رو، عدم تبیین نسبیت حکومت دینی با مفاهیم تحدیدکننده قدرت حکومت را بیان و به برخی از حقوق بندی استفاده می ‌نماید. عدم پاسخگویی و مسئولیت ‌ناپذیری کارگزاران در قبال مردم به‌ عنوان یک آسیب جدی در این کتاب، از مباحث جدی و اساسی محسوب می‌ شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط