loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مکاتب فکری حسابداری

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 84052 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
23,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب به معرفی و تحلیل مکاتب فکری حسابداری اختصاص دارد. نتایج تحلیل‌ها نشان می‌دهد مکاتب فکری حسابداری و به طور کلی دانش حسابداری تاکنون در «توصیف» وضعیت فعلی رویه‌ها و سیستم‌های حسابداری، ‌ترسیم وضعیت مطلوب (تجویز) و «تغییر» این رویه‌ها و سیستم‌ها متناسب با متن و زمینه سازمانی آن‌‌ها، موفقیت زیادی نداشته است. مشکل اصلی، مشکل روش‌شناختی است که زیربنای اندوخته‌های این دانش را تشکیل می‌دهد.
برای یافتن راه‌حل ابتدا با رجوع به چارچوب معرفی‌شده از سوی بارل و مورگان و درواقع به کمک دو شاخص مهمِ «ماهیت علوم اجتماعی» و «ماهیت جامعه» موقعیت تمامی آراء و افکار اندیشمندان حسابداری تعیین و مفروضات بنیادی آن‌ها از نظر هستی‌شناسی، معرفت‌شناسی، روش‌شناسی و انسان‌شناسی معرفی می‌شود. ثانیاً با رجوع به مکاتب فلسفه علم، رویکرد فلسفی و روش‌شناسی مناسبی برای نظریه‌پردازی در حسابداری پیشنهاد می‌شود.

این کتاب برای دانشجویان رشته حسابداری در مقطع دکترا به عنوان منبع اصلی درس «توسعه عقاید و افکار حسابداری» به ارزش 2 واحد ترجمه و اقتباس شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما