بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. زن و خانواده (16)
  4. زنان و جنسیت (1-16)
  5. مفاهیم کلیدی در مطالعات جنسیت و زنان

مفاهیم کلیدی در مطالعات جنسیت و زنان

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 84308 10003022
66,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«مطالعات جنسیت» و «مطالعات زنان» به عنوان دو حوزه مطالعاتی میان رشته‌ای و مکمل یکدیگر، دانش و پژوهش‌هایی را در گیرند که بر محور شناخت موقعیت زنان شکل‌گرفته و شرایط زندگی آنان را از جنبه‌های مختلف در بستر شرایط تاریخی، اجتماعی و فرهنگی یک ملت خاص، منطقه خاص یا در متن فراملی و جهانی، بررسی و مطالعه می‌کنند.

همچنین می‌کوشند چگونگی شکل‌گیری تفاوت‌های میان زنان و مردان را در یک جامعه مشخص یا در کل جهان تبیین کنند.

این کتاب شامل 50 اصطلاح محوری در حوزه مطالعات جنسیت، مطالعات زنان یا مطالعات فمینیسم است. نویسندگان کوشیده‌اند ذیل هر اصطلاح، ابتدا آن را به طور خلاصه تعریف کنند و سپس دانش مبنایی لازم و بحث‌های مطرح شده در مورد آن را در یک روند تاریخی به گونه ای جامع اما کوتاه تبیین کنند.

همچنین برای هر اصطلاح، منابع خاصی را در پایان هر قسمت معرفی کرده‌اند تا به راحتی بتوان به آن‌ها رجوع و اطلاعات عمیق تری کسب کرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط