بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. اسلام (2)
  4. نظام رفتاری، احکام و اصول فقه اسلام (3-2)
  5. نماز جمعه؛ سلسله درس های خارج فقه آیت الله مهدوی کنی (ره)

نماز جمعه؛ سلسله درس های خارج فقه آیت الله مهدوی کنی (ره)

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

آیت الله مهدوی کنی (ره) که از فقهای نامدار در عصر حاضر بودند و تولیت مدرسه علمیه مروی تهران را به عهده داشتند و مجتهد جامع الشرایط بودند در سال 1370 در دروس خارج فقه خود به این مبحث پرداخته و به ارائه و بحث پیرامون ادله و آراء و در نهایت بیان نظر خود همت می گمارند. کتاب حاضر اولین مجموعه از دروس خارج فقه آیت الله مهدوی کنی (ره) است که مورد تحقیق و تنظیم قرار گرفته است.

مباحث حضرت آیت الله مهدوی کنی (ره) در این کتاب در چهارده فصل مدون شده است. مباحثی همچون مفهوم اجتهاد نزد اهل سنت، شرایط وجوب نماز جمعه در زمان حضور امام و عصر غیبت، بررسی روایات مربوط به نماز جمعه، بررسی نظر علمای مختلف از جمله آیت الله بروجردی، علامه مجلسی، شهید ثانی، شیخ عبدالکریم حائری در این کتاب به شیوه مستدل و متقن توسط معظم له ارائه شده است. بخش پایانی این کتاب به جمع بندی و نظر ایشان پیرامون مبحث نماز جمعه در عصر غیبت اختصاص دارد که بسیار قابل توجه و کارامد است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط