بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. دانشگاه (26)
  4. دانشگاه و دانشجو (1-26)
  5. دانشگاه در بستر محلی 7: دانشگاه گیلان

دانشگاه در بستر محلی 7: دانشگاه گیلان

ناشر : پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 232

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 84540 10003022
16,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

دانشگاه یکی از پدیده‌های مدرن تلقی می‌شود که متناسب با جامعه جدید دستخوش تغییرات شده است.
بین دانشگاه و جامعه رابطه متقابل وجود دارد. دانشگاه هم محصول و هم ماشین مولد و محرک مدرنیته است.

استان گیلان، از گذشته به دلیل همسایگی با کشور روسیه و قرارگرفتن در محل ترانزیت کالا و مسافر، در معرض تجدد و مدرنیته قرار داشته است.
دانشگاه گیلان از سال 1346 با عنوان مدرسه عالی بازرگانی، فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد؛ و در سال‌ 1354 در چهارچوب قرارداد بین دولت‌های ایران و آلمان غربی سابق، دانشگاه گیلان، تأسیس و از سال 1356 فعالیت‌های آموزشی خود را با پذیرش 155 دانشجو در نُه رشته تحصیلی آغاز کرد.

کتاب دانشگاه گیلان در بستر محلی با تلاش جمعی از نویسندگان دانشگاهیِ دانشگاه گیلان و با کوشش دکتر علی یعقوبی مدیر فرهنگی دانشگاه گیلان گردآوری و توسط پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات به چاپ رسیده است.

اغلب این مجموعه از مقالات در نشست علمی-تخصصی فیما بین معاونت فرهنگی دانشگاه گیلان و پژوهشکدۀ مطالعات فرهنگی و اجتماعی با عنوان «ابعاد فرهنگی دانشگاه گیلان» در تاریخ دوشنبه 27 آذرماه 1396 در تالار حکمت دانشگاه گیلان ارایه شده ­اند.
در مجموعه فعلی، نتایج هشت مقاله درخصوص وضعیت اجتماعی-فرهنگی آموزش عالی استان گیلان جمع آوری شده است. مقالات مزبور بیشتر کارکرد درونی دانشگاه گیلان را مورد بررسی قرار داده ­اند.
موضوعات هشت­گانه این کتاب، شامل نگاه جمعیت شناختی به تحولات آموزش عالی در استان گیلان(دکتر محمد امین کنعانی)، چالش­های دانش آموختگان رشته کشاوزی دانشگاه گیلان(دکتر سالار جمالی)، روایت امتناع و اشتیاق به غرب(دکتر حمید عباداللهی)، رابطه بین اعتقادات دینی و هوش هیجانی(دکتر فاطمه کریمی)، کار ویژه ­های دولت و افزایش امید به آینده(دکتر رضا علیزاده)، مشارکت دانشجویان در فعالیت­های ورزشی(دکتر محمد مهدی رحمتی)، خوابگاه و ذهنیت دانشجویی(دکتر علی یعقوبی) و نسبت بین موسیقی و افزایش بهره­ وری(منصور حبیب دوست) تشکیل می­ دهند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط