بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

ارتباطات بین المللی: تداوم و تغییر

ناموجود، به من اطلاع بده

معرفی کتاب

این کتاب در هفت فصل به سیر تاریخی ارتباطات بین‌المللی، رویکردهای تئوریزه‌شدن ارتباطات بین‌المللی، ایجاد زیرساخت ارتباطات جهانی، بازار جهانی رسانه، فرهنگ‌های جهانی و محلی در رسانه‌ها، ضدجریان رسانه‌های جهانی و ارتباطات بین‌المللی در عصر اینترنت می‌پردازد.

نویسنده با اشاره به اینکه در جهان معاصر کنونی، ارتباطات بین‌المللی موضوعات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و نظامی را شامل می‌شود، بر ابعاد سیاسی و اقتصادی ارتباطات بین‌الملل و رابطة آنها با فرایندهای فرهنگی و فناوری تأکید می‌کند.

مؤلف همچنین با اشاره به جهانی شدن زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و فناوری که ارتباطات و رسانه‌ها در آن فعالیت می‌کنند، ارائه دیدگاهی منتقدانه از تغییرات وسیع عمیق در ارتباطات و رسانه‌های بین‌المللی در هزاره جدید را هدف این کتاب بیان می‌کند و پویایی موجود بین تداوم و تغییر عوامل اصلی ارتباطات بین‌المللی و فناوری‌های انتقال پیام را موضوع اصلی آن برمی‌شمرد.

کتاب «ارتباطات بین‌المللی» ضمن بیان تأثیرات اقتصادی و سیاسی برتری قدرت‌های بزرگ بر کشورهای جنوب، چگونگی تأثیر متقابل رسانه‌های ارتباط جمعی بر ذهن، فرهنگ‌سازی رسانه‌ای و هویت‌های فرهنگی در چارچوب امپریالیسم فرهنگی و رسانه‌ای را نیز بررسی می‌کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط