بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. روش شناسی مطالعات برنامه درسی(بازنگری در ترجمه)

روش شناسی مطالعات برنامه درسی(بازنگری در ترجمه)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 86151 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
37,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

اعتبار و وزن رشته‌های علمی و تخصصی را می‌توان با توجه به ساختار دانشی و ساختار روشی آنها محک زد؛ رشته‌های دارای وجاهت اکادمیک برتر در این دو جنبه از قوام بیشتری برخوردارند. رشته مطالعات برنامه درسی هم از این قاعده مستثنی نیست. این رشته به رغم اینکه هنوز ممکن است به دلیل جوانی، ابعاد هویتیِ بارز و برجسته و مورد توافق جهانی نداشته باشد، اما به سرعت جای خود را در حوزه معرفتی مادر، که علوم تربیتی است، باز کرده و توسعه قابل توجهی هم در سطح دانشگاه‌های جهان و هم ایران پیدا کرده است.بنا بر قاعده پیش‌گفته، پاسداشت این موقعیت و دوام آن نیازمند تنقیح هرچه بیشتر هویت دانشی و هویت روشی آن است. کتاب روش‌شناسی مطالعات برنامه درسی تنها اثری است که تنقیح هویت روشی رشته را هدف قرار داده و از این نظر جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است. بدون شک ادموند شورت، پدیدآورنده اثر، که از سرآمدان این رشته به شمار می‌آید، با خلق این اثر گام خلاق و هوشمندانه‌ای در راستای تحکیم پایه‌های علمی رشته و تثبیت هویت آن برداشته است.

این کتاب برای دانشجویان رشته برنامه‌ریزی درسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به عنوان منبع اصلی درس «روشهای تحقیق در علوم تربیتی» به ارزش 3 واحد تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
محصولات مرتبط