بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. نظریه عکاسی گزیده ای از مهم ترین متون نظری عکاسی در قرن بیستم

نظریه عکاسی گزیده ای از مهم ترین متون نظری عکاسی در قرن بیستم

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 86165 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
51,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نظریه عکاسی گزیده جامعی است از متونی که در طول سده بیستم درباره عکاسی ـ تولید، کاربردها و تأثیرات آن ـ نوشته شده است. در این کتاب، که مقالاتی از عکاسانی چون ادوارد وستون و لاسلو موهوی ـ نادی تا متفکران تأثیرگذاری چون والتر بنیامین و رولات بارت و سوزان سانتاگ را دربرمی‌گیرد، تحولات اندیشه‌های مربوط به عکاسی و مسائل مختلفی از قبیل هویت، مصرف، نگاه خیره، و فناوری دیجیتال بررسی شده است. هر بخش حول مضمونی خاص تنظیم شده است و با مقدمه گردآورنده کتاب آغاز می‌شود و ایده‌ها و مباحث مربوطه را در زمینه تاریخی و نظری تبیین می‌کند. بخشهای کتاب شامل این موارد هستند: تأملاتی درباره عکاسی؛ دیدن عکاسانه؛ رمزگان و بلاغت‌شناسی؛ عکاسی و امر پست‌مدرن؛ عکاسی دیجیتال؛ عکاسی مستند و مطبوعاتی؛ نگاه خیره عکاسانه؛ تصویر و هویت؛ نهادها و زمینه‌ها.

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته عکاسی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به عنوان منبع مبنایی ترجمه شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
محصولات مرتبط