بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. مبانی فلسفی و اجتماعی سکولاریسم و مدرنیسم: چالش هایی در حوزه ی معرفت دینی

مبانی فلسفی و اجتماعی سکولاریسم و مدرنیسم: چالش هایی در حوزه ی معرفت دینی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 86196 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
13,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

موضوع محوری در این کتاب چالش در حوزه معرفت دینی و ارتباط آن با مدرنیسم است که در آن میان سکولاریسم، نقشی بنیادین دارد. عموم اندیشه‌ورزان بر این باورند که سکولاریسم همزاد با تفکر غیر دینی و مدرنیسم است. به منظور بحث پیرامون سکولاریسم و نیز پیوند آن با مدرنیسم و فرهنگ غربی، نخست شرحی درباره سیر تحول اندیشه دینی طی قرون وسطی به ویژه رنسانس و عصر روشنگری داده شد، آنگاه موضوع سکولاریسم و علل ظهور آن و جنبش نوزایی دینی و افول سکولاریسم بیان شد. یکی از مباحث بحث‌برانگیز در حوزه کلام نوین موضوع معرفت دینی، عصری و فراعصری بودن آن است. موضوع دیگر تکثرگرایی دینی است. در این کتاب تلاش شده است ضمن بیان مبانی سکولاریسم و مدرنیسم، تبیین پلورالیسم دینی، هرمنوتیک و نظریه عصریت و نیز قرائت‌های مختلف از دین نسبت این آراء با اندیشه اسلامی روشن شود.

کتاب حاضر کتابی مبنایی و بین‌رشته‌ای در حوزه‌های فلسفه، جامعه‌شناسی به‌ویژه جامعه‌شناسی دینی است که به منظور تبیین چالش‌های موجود در حوزه معرفت دینی برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد تدوین شده است.
محصولات مرتبط