بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. روان شناسی ، دین و معنویت

روان شناسی ، دین و معنویت

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 86227 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
49,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

آدمی علاقه‌مند شناخت خود و جایگاهش در این جهان بوده و همواره در صدد پاسخ به بنیادی‌ترین پرسش‌های وجودی خود است؛ اینکه فلسفه وجودی او در این جهان چیست؟ معنا یا هدف زندگی‌اش چیست؟ چرادر این جهان محکوم به رنج است؟ کتاب حاضر به دو نوع از مهم‌ترین روش‌های پاسخ افراد به این پرسش‌ها، یعنی دین و روان‌شناسی می‌پردازد. طی قرن گذشته، مبادله جالب توجهی از دیدگاه‌ها میان روان‌شناسان و اندیشمندان دینی در مورد مسائل روزمره زندگی و معنای زندگی وجود داشته و اثر حاضر به دنبال فهم این گفتگوی پیچیده و پیوسته در حال تغییر ونیز دخالت آن در شناخت ما از آدمی است. دین آبشخور نیاز معنوی است و معنویت نیز از فراورده‌های ادیان آسمانی است. روان‌شناسی دین شاخه‌ای از روان‌شناسی است که صرفاً مطالعه علمی رفتارها، باورها و تجارب دینی و معنوی را با رویکرد روان‌شناختی مورد توجه قرار می‌دهد.


کتاب حاضز برای دانشجویان رشته روان‌شناسی و روان‌شناسی دین در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به عنوان منبع اصلی درس «روان‌شناسی دین» ترجمه شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
محصولات مرتبط