بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

نظام های همکاری درکتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 86267 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
13,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

تعامل و مشارکت لازمه زندگی اجتماعی است و حیات بشری جز در سایه روابط، دادوستدها و کنش‌­های متقابل اجتماعی دوام نمی‌یابد. کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی به عنوان سازمان‌هایی زنده و پویا از این قاعده مستثنا نیستند و برای حضور در عرصه رقابتی دانش ناگزیرند با تعامل­‌ها و روابط خود علایق مشترکی را شناسایی کنند و روابطی را پی بگیرند تا بتوانند در سایه همکاری و تشریک مساعی، آنها را به فرصت­‌هایی برای رشد و بالندگی مبدّل سازند. بدیهی است تنوع و ژرف‌گرایی دانش بشری از یک‌سو، و اعتبارات مالی محدود، کمبود فضای فیزیکی، و افزایش روزافزون بهای منابع اطلاعاتی از سوی دیگر، رؤیای سنتی تمرکز و انباشتگی اطلاعات در مکانی واحد را از تفکر اجتماعی حذف کرده و سیاست مراکز اطلاع­‌رسانی را از «مالکیت بر منابع» به «دسترسی به منابع اطلاعاتی» تغییر داده است. در این میان، همکاری بین کتابخانه‌­ها و مراکز اطلاع‌رسانی به همراه بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، یکی از مهم‌ترین شیوه‌های تحقق این سیاست است.


این کتاب به عنوان منبع درسی برای دروس "خدمات فرانهادی کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی" و "مدیریت کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی" در مقطع کارشناسی رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی، درس "اشتراک منابع در محیط دیجیتالی" در مقطع کارشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی گرایش مدیریت کتابخانه‌های دیجیتال، درس "مدیریت منابع اطلاعاتی"در مقطع کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش‌شناسی گرایش‌های مدیریت اطلاعات و مدیریت کتابخانه‌های دانشگاهی قابل استفاده است.
محصولات مرتبط