بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. دانشگاه (26)
  4. کتاب های درسی (2-26)
  5. کاربرد نظریه بازی در اقتصاد

کاربرد نظریه بازی در اقتصاد

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 86306 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
20,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نظریه بازی ابزارهایی برای پیش‌بینی پیامدهای مربوط به گروهی از عوامل تعامل‌گرا ارائه می‌کند که در آن حرکت هر عامل، مستقیماً در عایدی عوامل شرکت‌کننده دیگر تأثیر می‌گذارد.

نویسنده کوشیده است مفاهیم پایه را با استفاده از مثال‌های واقعی در شاخه‌های مختلف اقتصاد، معرفی کند. وی بازی‌ ها را به چهار دسته ایستا با اطلاعات تمام، پویا با اطلاعات تمام، ایستا با اطلاعات ناتمام، و پویا با اطلاعات ناتمام تقسیم می‌ کند و با توجه به این تقسیم ‌بندی، ابزارهای مورد استفاده در تحلیل انواع بازی‌ ها را بیان و چهار مفهوم تعادل را مطرح می‌ کند: تعادل نش، تعادل نش کامل بازی فرعی، تعادل نش بیزین، و تعادل بیزین کامل.

با توجه به کاربردی بودن کتاب، مطالعه آن علاوه بر دانشجویان رشته اقتصاد، به پژوهشگران و اقتصاددانان نیز توصیه می‌شوداین کتاب برای دانشجویان رشته اقتصاد در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی نظریه بازی‌ها به ارزش 3 واحد ترجمه شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط