بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سقط جنین از منظر اخلاقی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 86322 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
33,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

امروزه سقط جنین یکی از مسائل مهم و چالش‌برانگیز در اخلاق پزشکی و زیست پزشکی است. این مسئله در میان متفکران مسلمان غالباً از دیدگاه فقهی و حقوقی مطرح بوده و از جنبه اخلاقی بحث چندانی درباره آن نشده است. مخالفان استدلال‌ های گوناگونی علیه آن اقامه کرده‌ اند، از جمله استدلال ذات نوعی، استدلال از طریق بالقوگی و استدلال استمرار وجودی. موافقان نیز کوشیده‌ اند با نقد این استدلال‌ ها، استدلال‌ هایی به سود سقط جنین اقامه کنند که بیشتر آنها بر شخص نبودن و در نتیجه شأن و منزلت اخلاقی نداشتن جنین متمرکز است.

در این اثر ضمن بررسی استدلال‌ های موافقان و مخالفان، سعی شده است بر اساس فلسفه اسلامی تقریرهای دیگری از استدلال‌ های مخالفان سقط جنین ارائه شود و بر اساس الهیات اخلاقی قرآن استدلال‌ های جدیدی بر نادرستی سقط جنین از منظر اخلاقی با توجه به جایگاه انسان در هستی و هدیه بودن جنین از سوی خدا عرضه شود.

کتاب حاضر به عنوان اثری مبنایی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته فلسفه اخلاق، به‌ ویژه اخلاق پزشکی و همچنین قابل استفاده برای فارغ‌التحصیلان علوم پزشکی تدوین شده است.
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما