بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. کارگاه برنامه ریزی فضایی: چارچوپ نظری و عملی تهیه برنامه های آمایش سرزمین

کارگاه برنامه ریزی فضایی: چارچوپ نظری و عملی تهیه برنامه های آمایش سرزمین

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 86327 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
60,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

تحولات فرایند برنامه‌ریزی منطقه‌ای و تمرکز بر روابط فضایی سرزمین با نگاهی راهبردی موجب تغییر پارادایمی در علم برنامه‌ریزی شد تا نویدبخش راه و روشی کارا از یکپارچه‌سازی سیاست‌های اقتصادی، زیست‌محیطی، فرهنگی و اجتماعی مرتبط با اثرات فضایی و مکانی در کلیه سطوح ملی، منطقه‌ای، شهری و محلی باشد. بازنمود این تغییر پارادایم، گسترش برنامه‌ریزی فضایی راهبردی بود که در کشور با عنوان آمایش سرزمین مصطلح شد و امید است به مثابه ابزاری به منظور چیرگی بر تفکری که با کژاندیشی خود به کژکارکردی مدیریت توسعه منطقه‌ای منجر شده است از عدم تعادل‌های منطقه‌ای و مشکلات جدی سرزمین، نظام جمعیت و فعالیت بکاهد. در همین راستا کتاب حاضر به ارائه و تشریح بنیان‌های نظری و مدل‌های کاربردی در فرایند تهیه برنامه‌های آمایش منطقه‌ای، بررسی وضع موجود یک منطقه و فرایند آینده‌نگری و چشم‌اندازسازی توسعه منطقه‌ای، به نظام مدیریت و پایش برنامه‌های آمایش منطقه‌ای اختصاص یافته است.

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته برنامه‌ریزی آمایش سرزمین در مقطع کارشناسی به عنوان کتابی درسی برای درس «کارگاه آمایش سرزمین» به ارزش 2 واحد تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
محصولات مرتبط