بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

درآمدی جدید به فرااخلاق

ناشر : کتاب طه (موسسه فرهنگی طه)

نویسنده : مارک ون روجن

مترجم : محمد زندی | مسلم قربانی بابایی

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 552

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 87010 10003022
140,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

بیشتر مباحث فرااخلاق در سه حوزه معناشناسی، هستی شناسی و معرفت شناسی هستند و در آن ‌ها مفاهیمی مثل خوب، بد، درست و نادرست تحلیل و بررسی می‌ شوند.
کتاب پیش روی خوانندگان از جدیدترین و کامل ‌ترین منابع فرااخلاقی است که به فارسی ترجمه می ‌شود. کتاب با فصلی درباره چیستی فرااخلاق آغاز می ‌شود و با مباحثی در باب واقع ‌گرایی، نسبی‌ گرایی، معرفت شناسی، اخلاق، نظریه ‌خطا، ذهنی‌ انگاری، تخیل گرایی، طبیعت گرایی علمی، ناطبیعت گرایی و … ادامه پیدا می‌ کند. هدف اصلی کتاب این است که خوانندگان با مهمترین جریان‌ های فکری، مسائل و مباحث، استدلال ‌ها و دیدگاه‌ های حوزه فرااخلاق آشنا شوند.

مترجمان قبل از این کتاب فرااخلاق سایمون کریچین را در سال 1397 ترجمه کرده‌ اند و معتقدند کتاب وی از جمله منابع مهم و مشتمل بر مباحث نو در این زمینه است. ترجمه کرچین از جدی ترین کارها در حوزه فرااخلاق به زبان فارسی بود و از همین رو مورد استقبال استادان و اهل فن قرار گرفت. انتخاب کتاب حاضر هم با توجه به نیازها و با نظر به کمبودهای موجود در منابع فلسفه اخلاق، از جمله کتاب سایمون کرچین صورت گرفت. مثلاً کرچین در کتاب خود بعضی مباحث مهم فرااخلاقی مثل نسبی گرایی را فروگذارده و جز اشاراتی گذرا چیزی درباره آنها نگفته است.

کتابی که مارک ون روجن تألیف کرده از جمله کتابهای مجموعه درآمدی به فلسفه معاصر است که انتشارات راتلج به چاپ رسانده است. گرچه این مجموعه عنوان درآمد را بر پیشانی دارد، مخاطب آن تازه کاران در فلسفه نیستند، بلکه کسانی اند که پیشتر در حوزه مورد نظر مطالعه داشته ‌اند، از این رو جامعیت نسبی مباحث و نحوه طرح اندیشه‌ ها و استدلال ‌ها بسیار مناسب است برای مخاطبانی که با داشته ‌های فلسفی کافی می‌ خواهند شناخت بیشتری از مباحث فرااخلاقی پیدا کنند.

مارک ون روجن، نویسنده کتاب، استاد فلسفه در دانشگاه نبراسکا - لینکلن است. تحقیقات او عمدتاً معطوف به اخلاق و فرااخلاق است، اما در سایر حوزه ‌های فلسفه نیز مطالعه و تحقیق می‌ کند. دیدگاه ‌های او در زمینه عقل گرایی اخلاقی، ابرازگرایی، روان شناسی اخلاق و معناشناسی واژگان اخلاقی مورد توجه اهل فن است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط