بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

بررسی جامعه ‌شناختی الگوی اسلامی پیشرفت بر اساس آموزه های قرآن با تاکید بر کنش های اجتماعی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 87117 10003022
80,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

رشد و تعالی انسان‌ ها و طی‌کردن مسیر کمال، نیازی مسلم برای جوامع شمرده می‌شود. این مهم با طراحی، تدوین و عملیاتی ‌کردن الگوی مناسب محقق خواهد شد. در این میان، یکی از متغیرهای تأثیرگذار کنش ‌های اجتماعی است، از این رو،الگوی پیشرفت بر اساس آموزه‌ های قرآنی با تأکید بر کنش‌ های اجتماعی مورد کاوش قرار گرفت، ابعاد و مختصات کنش و شاخص‌های آن واکاوی شد. روش تحقیق در این مطالعه، کیفی است و با استفاده از تکنیک تحلیل محتوای استقرایی صورت گرفته است . منطبق با کاربرد این روش، گردآوری داده‌ها، از میان آیات مرتبط با الگوی پیشرفت و متغیر کنش اجتماعی انجام شد.

نتیجه مأخوذ از این تحقیق منجر به توسعه مفهومی پیشرفت مبتنی بر متغیر کنش اجتماعی شد و به شش دسته از کنش‌ها دست یافت؛ کنش‌های اخلاقی، اجتماعی، حمایتی، اقتصادی، عبادی و ارتباطی.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما