loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

آسیاب کرانه فلاس

ناشر کتاب نیستان

نویسنده جورج الویت

مترجم لیدا طرزی

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 208

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 87655 10003022
45,000 42,750 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

رمان «آسیاب کرانه فلاس» دومین تجربه کتاب نیستان در انتشار گزیده آثار داستانی مشهور غرب به شمار می‌رود. این رمان که از آثار نویسنده شهیر عصر ویکتوریایی، ماری آن ایوانس مشهور به جرج الیوت به شمار می‌رود به کوشش لیدا طرزی به فارسی ترجمه و منتشر شده است. این کتاب در نسخه فعلی در واقع خلاصه‌ای از این رمان است که پیش از این در سال 1860 منتشر شده است.

ماری آن ایوانس نام مستعار مردانه جورج الیوت را برای خود انتخاب کرد تا اطمینان یابد آثارش مورد توجه جدی مخاطبان قرار می‌گیرند. اگرچه نویسندگان زن در آن زمان آزادانه نام اصلی‌شان را در آثار خود می‌نوشتند؛ اما او می‌خواست تا تنها یک نویسنده داستان‌های عاشقانه نباشد.

وی از پدری نجار و بنا متولد شد و فرزند سوم خانواده به شمار می‌رفت. الیوت اولین اثر ادبی مهم خود را در سن 43 سالگی و در سال 1862 منتشر کرد که در واقع ترجمه‌ای از کتاب «زندگی مسیح» اثر «دیوید استرائوس» بود.

ایوانس یکی از برجسته‌ترین نویسندگان عصر ویکتوریا است و آثارش که داستان آن‌ها بیش‌تر در انگلستان به وقوع می‌پیوندند، به‌خاطر دیدگاه‌های رئالیستی و روان‌شناختی خود شهرت دارد. بسیاری از منقدان او را مبدا روش آنالیز روانشناسی شخصیت‌های رمان‌های مدرن می‌دانند.

او در میان اهالی قلم از لحاظ سبک نوشتاری خود مورد احترام ویژه‌ای است و بسیاری از آنها معتقدند بعد از «جین آستین»، هیچ نویسنده‌ای به اندازه الیوت در آثارش صریحاً به بیان مشکلات اجتماعی و انتقادهای سیاسی از زمانه خود نپرداخته است و حتی رمان‌های «افسانه جوبال» و «فلیکس هالت افراطی» او را، به طور انحصاری آثاری سیاسی برمی‌شمارند. به طور کلی در سلسله‌ رمان‌نویسان بزرگ انگلیسی در قرن نوزدهم، که از جین آستین و خواهران برونته آغاز می‌شود و به چارلز دیکنز و تاماس هاردی می‌رسد، جورج الیوت به‌سبب مهارت و ژرف‌بینی‌اش در توصیف انگیزه‌ها مقام منحصربه‌فردی دارد، به‌طوری که بسیاری از نقادان مدرن او را بزرگ‌ترین رمان‌نویس انگلیسی قرن نوزدهم می‌دانند.

داستان بلند «آسیاب کرانه فلاس» را وی در پس از موفقیت مثال زدنی رمان «آدام بید» خلق و به همسرش تقدیم کرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما