بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. خاطرات، زندگینامه و سفرنامه (4-14)
  5. به چند خیاط ماهر نیازمندیم: خاطرات بانوان خیاط یزدی از ایام کرونا

به چند خیاط ماهر نیازمندیم: خاطرات بانوان خیاط یزدی از ایام کرونا

ناشر : راه یار

گردآورنده کتاب : ملیحه جهان آرا | زینب کشاورز | اسما مرتضایی راد

تحقیق و تنظیم کتاب : سمانه سنایی

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 104

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 88612 10003022
15,000 13,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

یزد؛ شهری که تاکنون ده ها کتاب درباره تاریخش نوشته اند و خوانده ایم، اما کدام یک از ما تا به حال نام مهری محبیان را شنیده ایم؟ کدام یک از ما آوازه خیاط خانه های یزد در دوران دفاع مقدس به گوشش رسیده است؟ خیاط خانه هایی که با مدیریت یک زن، تعدادشان در مدتی کوتاه از یک به بیست و دو رسید! بیست و دو خیاط خانه فعال که بخش مهمی از لباس رزمندگان سراسر کشور را تامین می کرد.
از حوالی فروردین 1399، پروژه خیاط خانه های کرونای یزد آغاز شد. خیاط خانه های فعال یزد شناسایی شدند و هر روز تیمی دونفره برای مصاحبه به خیاط خانه ها می رفتند. نتیجه این بود که در بازه ای حدودا یک ماهه، از حدود صد نفر از بانوان خیاط مصاحبه گرفتیم؛ البته این صد نفر مشت کوچکی از خروار بزرگ خیاطان جهادی کرونای یزد بودند. پس از آن، با گزینش ده نفر از بانوانی که فعالیت جدی تر یا خاطرات جذاب تری داشتند، فرایند مصاحبه تکمیلی را آغاز و مصاحبه ها در بازه ای پانزده روزه تدوین شد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط