بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تمدن و جهانی شدن: مجموعه مقالات

تمدن و جهانی شدن: مجموعه مقالات

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 89073 10003022
60,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

دستیابی به شناختی روشن از نسبت جهانی شدن (به مثابه دغدغه نو در حیات بشری) و تمدن (به مثابه نماد زیستِ انسانی) چشم انداز پژوهشی روشنی را در بررسی «آنچه بر ما گذشت» و «آنچه میگذرد» در اختیار می نهد. فهم این نسبت در گام نخست نیازمند فهم مسئله هایی است که در ارتباط دو پدیده «تمدن» و «جهانیشدن» ایجاد میشود. کتاب حاضر تلاشی است برای معرفی مسائل پیشِ روی تمدن در عصر جهانی شدن. مخاطب در این کتاب با مسائلی مواجه میشود که برخی از آنها به ماهیت «تمدن و جهانی شدن» و برخی دیگر به فرایند و نوع تعامل این دو، البته با خوانشی متفاوت، ارتباط پیدا می کنند.این خوانش متفاوت ممکن است ناشی از دوگانه هایی همچون «تمدن/تمدنها»، «جهانی شدن/ جهانی شدن ها»، «پارادایم/ پاردایمها» و... باشد. مهمترین رسالت کتاب حاضر عبور از تقلیل گرایی و یک‌جانبه‌نگری به تمدن یا به جهانی شدن و افق گشایی برای ادامه مطالعات مرتبط با تمدن و جهانی‌شدن است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط