بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

راهنمای عمومی اسرائیل شناسی 2020 - جلد سوم: سیاست و جامعه

ناشر : دیدمان

نویسنده : آنتوان شلحت | نبیل صالح

مترجم : محمدجواد اخوان

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 154

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 89691 10003022
50,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

بیش از هفتاد سال از اشغال سرزمین فلسطین به دست صهیونیست‌ های غاصب می‌ گذرد و در طول این هفت دهه، رژیم صهیونیستی به‌ عنوان غده‌ ای سرطانی به گسترش پایمال‌ سازی حقوق مردم مظلوم فلسطین و سایر ملل در مجاورت آن پرداخته است. اینک همه امت اسلامی با دشمنی آشکار مواجه‌ اند که قلب لولای سه قاره و قبله اول مسلمین را در اختیار گرفته و مشغول توطئه علیه اسلام و مسلمین است.

با توجه به اهمیت و جایگاه آرمانی «قدس شریف» و نیز ضرورت‌ های راهبردی ناشی از امنیت امت اسلامی و به‌ ویژه جمهوری اسلامی ایران، در لزوم شناخت دقیق و عمیق از دشمن صهیونیستی، هیچ جای تردیدی باقی نمی‌ ماند. یکی از بهترین منابعی که به شناخت هر چه بیشتر و دقیق‌ تر از رژیم صهیونیستی و ابعاد گوناگون آن کمک می‌ کند، کتاب «دلیل إسرائیل العام» است که تاکنون ویرایش‌ هایی از آن در سال‌ های 1996، 2004 و 2011 میلادی منتشر شده و جدیدترین ویرایش آن که مربوط به سال 2020 میلادی است. اینک ترجمه فارسی این ویراست با عنوان «راهنمای عمومی اسرائیل‌ شناسی 2020» تقدیم خوانندگان محترم ایرانی می‌ گردد. این راهنما شامل اطلاعات مهم و مستندی در مورد سیاست، جامعه، اقتصاد، علوم، استراتژی و جمعیت اسرائیل است و همچنین به موضوعات مهمی مانند شهرک‌ سازی‌ ها، صهیونیسم و وضعیت اقلیت اعراب فلسطینی در سرزمین‌ های اشغالی می‌ پردازد.

این اثر به همت محققان «مؤسسه الدراسات الفلسطینیه» (موسسه مطالعات فلسطین) در بیروت به رشته تحریر آمده و هر یک از فصول آن حاصل تلاش یکی از محققان این موسسه است. نظر به انتشار تدریجی متن اصلی کتاب و حجم قابل‌ توجه کلیت آن تصمیم بر این شد که در ترجمه فارسی هر یک یا چند فصل در قالب یک جلد از کتاب به زیور طبع آراسته شود.

اینک جلد سوم ترجمه این کتاب با موضوع «احزاب سیاسی، جامعه و جمعیت» در رژیم صهیونیستی به قلم آقایان «آنتوان شلحت» و «نبیل صالح» تقدیم خوانندگان فارسی‌ زبان می‌ گردد.

فصل احزاب سیاسی به قلم آنتوان شلحت است. او محقق امور اسرائیل، منتقد ادبی و نویسنده در زمینه نقد ادبی و ساکن شهر عکا است. وی همچنین چندین کتاب از عبری به عربی ترجمه کرده و آثاری از او در مطبوعات فلسطینی و عربی منتشر شده است. فصل جامعه و جمعیت نیز نگاشته نبیل صالح، پژوهشگر علوم اجتماعی و ساکن شهر ناصره است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط